Open Monumentenweekend Rheden en Rozendaal 12 en 13 september 2026
Bedreigd erfgoed – bewaard erfgoed
In heel Europa zijn de erfgoeddagen dit jaar gewijd aan bedreigd erfgoed. Het Nederlandse Comité heeft daaraan een eigen invulling gegeven met ‘Veerkrachtig erfgoed in onzekere tijden’. Onder die titel kun je bedreigingen zichtbaar maken, maar ook behaalde successen en inspirerende voorbeelden tonen!
Het Comité OMD Rheden en Rozendaal haakt daarop in met het motto: Bedreigd erfgoed – bewaard erfgoed. Bij de geopende monumenten zijn gebouwen die een andere functie hebben gekregen, recent verrichte restauraties of panden op zoek naar een bestemming.
50 monumenten geopend
Dankzij enthousiaste eigenaren en beheerders zijn in Rozendaal en de dorpen van Rheden op 12 en 13 september ongeveer 50 monumenten opengesteld. We wensen bezoekers mooie en interessante dagen!
Publieksactie: Bewaren – uw keuze!
Rond Open Monumentenweekend vragen we bezoekers om een gebouw in Rheden of Rozendaal te noemen dat bescherming als monument verdient en aan te geven waarom. Misschien zal in de toekomst op meer plekken een monumenten-schildje aan de voorgevel hangen. Beschermd en bewaard!
Meer informatie is bij de folder van OMD ingesloten.
Digitale informatie
- Kijk vooral op de website van Open Monumenten Dag voor meer en actuele informatie over de open monumenten en over alle activiteiten!
- Voor historische informatie over deze en andere monumenten: zie de vernieuwde erfgoedwebsite van Rheden en Rozendaal
- Folder OMD 2026